Дан школе

У петак, 2. фебруара 2018. године, ОШ „Матија Губецˮ Таванкут прославила је Дан школе. Гости, ученици и запослени окупили су се у Великој већници Градске куће, а програм је обогатило музичко извођење школског хора и клапе Леванда из Самобора. С ученицима и запосленима били су гости из Републике Хрватске, Босне и Херцеговине те Републике Србије. Обележавању свечаног дана присуствовали су: Велимир Плеша, Генерални конзул Републике Хрватске, Славко Којић и Данијела Франић - испред града Загреба и Магда Фехервари, заменица секретара за друштвене делатности. Радник школе Мирјана Копиловић добила је слику од сламе од ученика и колега, поводом одласка у пензију. Генерални спонзор те прославе била је Загребачка жупанија коју су представљале Даринка Бален и Дубравка Мартић.