Амбијентална настава 7. и 8. разреда

Током дводневне амбијенталне наставе ученици седмог и осмог разреда наше школе су, 10. и 11. априла, посетили многа занимљива места.
Са ученицима су путовали и наставници: Данијела Раднић, Слађана Кнежевић, Мирослав Рауш, Славко Бенчик и Кристијан Миланковић.
Амбијенталну наставу је пратио стручни водич Туристичке агенције „Профис“ и лекар Дома здравља Суботица.
Путовање смо запопочели у среду 10. априла. Полазак групе је био заказан за 7.00 часова. Релација путовања: Таванкут – Нови Сад – Сунчана Река – Бајина Башта – Тара – Златибор – Таванкут.

» Прочитај више...

У пратњи својих наставника прво смо обишли Сунчану реку, одмориште и рекреативни центар на најлепшем делу тока реке Дрине, и видели смо место где се снимала позната ТВ новела „Грех њене мајке“.
Затим смо се возили дринском магистралом до Бајнине Баште и језера Перућац, а затим је уследило панорамско разгледање хидроелектране Бајина Башта.
Уживали смо у обиласку речице Врело, најкраће реке у Србији, са дивним слаповима и ушћем у реку Дрину.
Затим долазимо до Таре, где смо били смештени у хотелу „Бели Бор“. Након смештаја и укусне вечере, смо се дружили, играли спортске игре у спортском делу хотела, а увече су у диско клубу имали организовану журку. Сви смо уживали дружећи се и плешући.
Други дан, у четвртак 11. априла, следи доручак у јутарњим сатима. Након доручка напустили смо хотел и крећемо ка Мећавнику. Обишли смо Кустуричин филмски град Дрвенград и у пратњи водича смо разгледали живописно дело познатог редитеља и погледали краткометражни филим у биоскопу под земљом.
Упутили смо се ка Мокрој гори. Затим смо уживали у прекрасној вожњи пругом уског колосека на Шарганској осмици, популарним етно возом Ћира. Вожња је трајала два сата са заустављањем на успутним станицама.
Следи повратак у хотел и укусан ручак.
Затим се возимо до Златибора и уживамо у пректасној шетњи до Стопића пећине, коју смо посетили у пратњи спелеолога.
Након узбудљивог путовања, препуни позитивних утисака, кренули смо ка Таванкуту и завршили ово прекрасно путовање.

» ...Мање

Додела диплома

Ученицима који су постигли успех на Општинском и Окружном такмичењу из Српског језика и језичке културе су у уторак, 23. априла, додељене дипломе у Градској кући Суботице.
Из наше школе дипломе су добиле Анђела Стантић и Ленка Тодосијевић, ученице 5.б одељења. На Општинском такмичењу из из овог предмета Анђела Стантић је освојила 3. место, а Ленка Тодосијевић 2. место. На Окружном такмичењу из Српског језика и језичке културе Ленка Тодосијевић је освојила 3. место.
Честитамо ученицама.
Види галерију слика

Текст: Слађана Кнежевић

Хрватски језик и језичка култура

У Основној школи „Владимир Назор“ у Ђурђину је, у суботу 6. априла 2019. године, одржано такмичење из познавања хрватског језика и језичке културе на окружном нивоу. На такмичењу су учествовали и ученици наше школе, који су остварили следеће резултате:
- У категорији седмих разреда:
3. место: Мелиса Гаџур (11 бодова) и
6. место: Иван Вуковић (9,25 бодова).
- У категорији осмих разреда:
4. место: Петра Бенчик (9 бодова) и
6. место: Никола Вујић (8,75 бодова).
На државно такмичење пласирала се Мелиса Гаџур.
Ученике су на такмичењу пратили наставници Морена Рендулић и Сањин Ивашић.

Српки језик и језичка култура

Окружно такмичење из српког језика и језичке културе је одржано у суботу 6. априла 2019. године у Основној школи „Јован Јовановић Змај“ у Суботици. Нашу школу представљала је Ленка Тодосијевић, ученица 5.б одељења и освојила је 3. место.

Српски као нематерњи језик

Окружно такмичење из српског језика као нематерњег је одржано 30. априла 2019. године у Основној школи „10. октобар“ у Суботици.
Ученици су постигли следеће резултате:
- Мелиса Гаџур, ученица 7.а одељења, (17 бодова) 1. место; ментор: Слађана Кнежевић;
- Иван Вуковић, ученик 7.а одељења, (14,5 бодова) 3. место; ментор: Слађана Кнежевић;
- Рахела Штековић, ученица 8.а одељења, (17,5 бодова) 1. место; ментор: Сандра Илић Костић и
- Маријана Гаџур, ученица 8.а одељења, (16 бодова) 2. место; ментор: Сандра Илић Костић.

Богатство различитости 2019

Наша школа је седму годину заредом организовала Међународни ликовно-литерарно-новинарски конкурс „Богатство различитости“. Конкурс има за циљ да подстакне ученике основношколског узраста на размишљање о вредностима различитости у друштву и важности толеранције.

Прочитај више

Путевима Тибора Секеља

Ученици наше школе учествовали су на заједничком конкурсу, Политехничке школе и Друштва за есперанто, „Путевима Тибора Секеља“ у категорији фотографије и ликовних радова.
Кандидати су требали прочитати једно дело Тибора Секеља, светског путника и писца, на основу тога нешто нацртати или направити фотографију.
Чланови фото-секције постигли су одличне резултате.
У категорији фотографије:
1. место за појединачну фотографију - Ана Вајханд, 8ц;
2. место за појединачну фотографију - Вељко Вуковић, 6ц;
3. место за појединачну фотографију - Анђела Вујић, 8б и
2. место за колекцију фотографија - Ана Вајханд, 8ц.
У категорији ликовних радова:
2. место - Анамарија Ивковић, 8б.

Текст: Соња Звекић

Књижевна олимпијада – окружно такмичење

У суботу, 30. марта 2019. године, одржана је окружно такмичење Књижевне олимпијаде.
Учествовали су ученици који су постигли најбоље резултате на општинском такмичењу и показали су своје знање и на вишем рангу такмичења.
Постигнути су следећи резултати:
Осми разреди:
1. Лојпур Никола, 18 бодова, ОШ „Јован Јовановић Змај“, ментор: Самарџић Александра;
2. Лацман Дијана, 18 бодова, ОШ „Мајшански пут“, ментор: Бабић Сања;
3. Ђурђевић Давид, 17 бодова, ОШ „Иван Горан Ковачић“, ментор: Митић Ивана;
4. Пејатовић Сандра, 17 бодова, ОШ „10. октобар“, ментор: Рајковић Сњежана и
5. Башић Милица, 16 бодова, ОШ „Соња Маринковић“, ментор: Шашић Наташа.
Седми разреди:
1. Даутовић Сара Азра, 13 бодова, ОШ „Јован Микић“, ментор: Косовић Душица.
Честитамо свим учесницима, а посебно победницима.

Текст: Соња Звекић