Дописна математичка олимпијада

На позив Математичког друштва „Архимедес“, а у циљу популаризације математике и припремања за различита математичка такмичења, ученице наше школе: Ана Давчик, одељење 6.б, и Петра Мачковић, одељење 5.б, учествовале су на четрнаестој дописној математичкој олимпијади.
Обе ученице су се пласирале у 2. коло, са освојеним максималним бројем бодова. Ментор ученицама је Ивана Вуковић.
Честитамо нашим ученицима и желимо им пуно среће у даљем такмичењу.

Текст: Ивана Вуковић

Поклон ученицима у Љутову

Почетком школске године МЗ Љутово је  обрадовала поклоном (донацијом) школског прибора, како за потребе ђака тако и за потребе наставног и ненаставног особља, нашу школу у Љутову. Ученици који су слабијег материјалног стања добили су ђачке торбе пуне потребног прибора за школу (свеске, перница, блок), док су учитељице добиле потребан материјал за рад са ђацима, који ће искористити за стварање и развијање њихових креативности.
Захваљујемо члановима МЗ Љутово који су ученицима и њиховим учитељицама почетак ове школске године учинили лепшим.
Ученици од 1. до 4. разреда и учитељице: Зора Слобода, Славица Ковачевић и Славица Покорнић захваљују на поклону.

Текст: Славица Покорнић