Светски дан детета

Средином месеца новембра обележен је Светски дан детета. Ученици нижих разреда су, са својим учитељима и учитељицама, разговарали о правима деце која данас имају и о томе да ли су та права имала деца и у прошлости. Своја права представили цртежима. На ову тему украсили су и школски пано. На ходнику школе је одиграна и друштвена игра, наравно под епидемиолошким маскама.

Погледајте галерију слика.

Текст и фотографије: Љубица Францишковић

Међународни дан толеранције и превенције злостављања деце

Обележили смо Међународни дан толеранције и Међународни дан превенције злостављања деце. Ученици виших разреда су разговарали са Драганом Мирановић, психологом школе, која је координатор Вршњачког тима и учитељицом Ибољом Витасовић, која је координатор Форум театра, на тему: Шта је толеранција и како је они (ученици) показују у школи. Урађена је анкета о томе шта је насиље и о његовим облицима. Том приликом су израђени и плакати на ову тему. На часовима информатике су играли едукативну игрицу Безбедни на интернету, коју је објавила Фондације Тијане Јурић.

Текст и фотографије: Љубица францишковић