Писмо родитељима

Пре завршног испита директор једне школе се
обратио родитељима писмом и следећим рачима:

Драги родитељи.
Испит ваше деце ће почети ускоро. Знам да сте веома забринути да ли ће ваше дете урадити тест добро.
Али, молим вас да упамтите да је међу овим ученицима који раде тест један уметник, који не треба да разуме математику. Ту је један предузетник који не мари за историју или енглеску књижевност... Један музичар, коме оцена из хемије није битна... Ту је и спортиста... коме је физичка кондиција важнија од физике.
Ако ваше дете данас добије врхунске оцене - то је одлично! Али - ако не добије, молим вас немојте им одузимати самопоуздање и достојанство. Кажите им да је у реду и да је то је само један обичан испит! Они су створени за много веће ствари у животу.
Кажите им да их, без обзира на резултат, волите и да их нећете осуђивати.
Молим вас урадите тако... и онда гледајте како ваша деца освајају свет. Један испит или лоша оцена неће одузети њихове снове и таленат. И молим вас, немојте да мислите да су само доктори и инжењери... једини срећни људи на овом свету.
Срдачан поздрав.

МААТ 1

Успешно је завршено свих 5 радионица, eTwinning пројекта МААТ 1, ученика 6.а и 6.б одељења и у сарадњи са Основном школом „Пушћа“ из Републике Хрватске.
Радионице су припремиле и њима руководиле наставнице: Ивана Вуковић и Биљана Војнић Хајдук.

„Гупчеви школарци“ број 18

Изашао је из штампе 18. број школског часописа Гупчеви школарци - за јуни 2021. године.Куповином часописа помажете штампање наредног броја ове школске публикације, у чијој изради и уређивању заједно учествују ученици и наставници наше школе.

Школа у времену Корона вируса

Мере заштитите од респираторних инфекција

- Избегавајте контакте са особама које кашљу, кијају, цури им из носа и имају повишену температуру.
- Избегавајте масовна окупљања и боравак у простору где се налази велики број људи.
- Често и темељно перите руке (прање водом и сапуном најмање 20 секунди или, ако то није могуће, коришћење алкохолних гелова за дезинфекцију руку).
- Када кашљете или кијате, покријте уста и нос папирном марамицом и баците је одмах у канту за ђубре!
- Ако немате папирну марамицу, покријте уста и нос повијеним лактом.
- Не додитујте прстима очи, нос и уста.
- Избегавајте руковање, загрљај и љубљење.
- Држите се на одстојању од 2 метра од саговорника.
- Проветравајте просторије у којима боравите.
- Боравите што више времена на отвореном.

Школска 2020/21. година

- Организација наставе од понедељка, 19. априла.
- Препоруке за превенцију COVID-19 у школској средини (Институт за јавно здравље Србије „Др. Милан Јовановић Батут“).
- Стручно упутствo зa oргaнизaциjу и рeaлизaцију обрaзовнo-­вaспитнoг рaдa у oснoвнoj шкoли у шкoлскoj 2020/21. години.

- Препоруке школама за поступање у случају појаве COVID-19 код ученика или запослених (Институт за јавно здравље Србије „Др. Милан Јовановић Батут“).
- Критеријуми за поступање у случају појаве COVID-19 у школама.

Поправни испити – 8. разред

Поправни испити за ученике 8. разреда одржаће се по следећем распореду:

Четвртак (10. јун)
Писмени део:
- Немачки језик: 10:00 - 10:45 часова;
- Хемија (усмени): 11:00 - 11:30 часова;
- Енглески језик: 11:35 - 12:30 часова;
- Математика: 12:55 - 13:55 часова.
Петак (11. јун)
Усмени део:
- Математика: 08:05 - 08:35 часова;
- Биологија: 08:40 - 09:20 часова;
- Физика: 10:00 - 10:30 часова;
- Немачки језик: 10:35 - 11:05 часова;
- Енглески језик: 11:10 - 11:40 часова.