Активности, пети дан – Горњи Таванкут

Пети дан Дечије недеље у Горњем Таванкуту обележиле су интересантне активности из више школских предмета.
Ученици 1.ц разреда били су подељени у два тима који су се такмичили у цртању животиња. Такмичари су на табли, у периоду од тридесет секунди, требали да нацртају задату животињу. Цртали су: миша, пса, крокодила, слона, жирафу и жабу. Седми задатак, цртеж слепог миша, одредио је и победника. Победио је тим „Победничке машне".
Ученици 2.ц разреда час су посветили такмичењу у решавању ребуса.
Ученици 3.ц и 4.ц разреда провели су час у игри „Погоди ко сам".
Овим занимљивим активностима завршено је обележавање Дечије недеље. Погледајте галерију слика

Текст: Татјана Нимћевић

Светски Дан учитеља

У уторак, 5. октобра, смо обележили Светски Дан учитеља. Овај дан нас подсећа на несагледив значај и утицај који учитељи имају на развој целог нашег друштва и на нашу будућност. Они подучавају своје ђаке са искреношћу и љубављу.
Ђаци у продуженом боравку су у знак поштовања, нацртали своје учитеље и написали, шта нам они све пружају. Погледајте галерију слика

Текст: Ибоља Вукобратовић

Дописна математичка олимпијада

На позив Математичког друштва Архимедес, а у циљу популаризације математике и припремања за различита математичка такмичења, следећи ученици виших разреда наше школе:
- Луција Скендеровић, Јана Рудински, Филип Стипић и Коста Стипић - 5.б;
- Лара Шегина, Миљана Антал, Душан Иштванов, Немања Саулић и Драган Кишак - 6.а;
- Лара Прћић - 6.б;
- Теолинда Главаш - 7.а;
- Петра Мачковић и Оливера Седлак - 7.б и
- Ана Давчик, Ведрана Нимчевић и Андреас Дамјаноски - 8.б разред,
учествовали су на шеснаестој Дописној математичкој олимпијади.
Сви ученици су се пласирали у 2. коло.
Менторке ученицима су наставнице математике: Ивана Вуковић и Биљана Војнић Хајдук.
Честитамо нашим ученицима и желимо им много успеха у даљем такмичењу.

Текст: Ивана Вуковић