Aktivnosti, peti dan – Gornji Tavankut

Peti dan Dečije nedelje u Gornjem Tavankutu obeležile su interesantne aktivnosti iz više školskih predmeta.
Učenici 1.c razreda bili su podeljeni u dva tima koji su se takmičili u crtanju životinja. Takmičari su na tabli, u periodu od trideset sekundi, trebali da nacrtaju zadatu životinju. Crtali su: miša, psa, krokodila, slona, žirafu i žabu. Sedmi zadatak, crtež slepog miša, odredio je i pobednika. Pobedio je tim „Pobedničke mašne".
Učenici 2.c razreda čas su posvetili takmičenju u rešavanju rebusa.
Učenici 3.c i 4.c razreda proveli su čas u igri „Pogodi ko sam".
Ovim zanimljivim aktivnostima završeno je obeležavanje Dečije nedelje. Pogledajte galeriju slika

Tekst: Tatjana Nimćević

Svetski Dan učitelja

U utorak, 5. oktobra, smo obeležili Svetski Dan učitelja. Ovaj dan nas podseća na nesaglediv značaj i uticaj koji učitelji imaju na razvoj celog našeg društva i na našu budućnost. Oni podučavaju svoje đake sa iskrenošću i ljubavlju.
Đaci u produženom boravku su u znak poštovanja, nacrtali svoje učitelje i napisali, šta nam oni sve pružaju. Pogledajte galeriju slika

Tekst: Ibolja Vukobratović

Dopisna matematička olimpijada

Na poziv Matematičkog društva Arhimedes, a u cilju popularizacije matematike i pripremanja za različita matematička takmičenja, sledeći učenici viših razreda naše škole:
- Lucija Skenderović, Jana Rudinski, Filip Stipić i Kosta Stipić - 5.b;
- Lara Šegina, Miljana Antal, Dušan Ištvanov, Nemanja Saulić i Dragan Kišak - 6.a;
- Lara Prćić - 6.b;
- Teolinda Glavaš - 7.a;
- Petra Mačković i Olivera Sedlak - 7.b i
- Ana Davčik, Vedrana Nimčević i Andreas Damjanoski - 8.b razred,
učestvovali su na šesnaestoj Dopisnoj matematičkoj olimpijadi.
Svi učenici su se plasirali u 2. kolo.
Mentorke učenicima su nastavnice matematike: Ivana Vuković i Biljana Vojnić Hajduk.
Čestitamo našim učenicima i želimo im mnogo uspeha u daljem takmičenju.

Tekst: Ivana Vuković