24. Републичка смотра Ученичких задруга

Републичка смотра Ученичких задруга отворена је 21. маја.
Нај смотри Ученичких задруга учествују следеће школе:
- Основна школа ,,Ратко Павловић Ћићко”, из Прокупља,
- Основна школа ,,Бранко Радичевић”, из Стапара,
- Техничка школа ,,Раде Металац”, из Лесковца,
- Основна школа ,,Свети Сава” из Владичиног Хана,
- Специјална школа са домом ученика ,,Бубањ”, из Ниша,
- Основа школа,,Јожеф Атила”, из Богојева,
- Основна школа ,,Нестор Жучни”, из Лалића,
- Основна школа ,,Бранко Радичевић”, из Оџака,
- Основна школа ,,Коста Стаменковић”, из Српског Милетића,
- Основна школа ,,Вук Караџић”, из Дероња,
- Хемијско-технолошка школа, из Суботице,
- Основна школа ,,Јован Јовановић Змај”, из Суботице и школа домаћин:
- Основна школа ,,Матија Губец” из Таванкута.
24. Републичка смотра Ученичких задруга је почела свечаним програмом који су припремили наставници и ученици школе домаћина. Програм су увеличале и ученице у народним ношњама, које су држале транспаренте са називима школа учесница. На почетку програма присутне је поздравила директорица школе Станислава Стантић Прћић, као и председник Ученичких задруга Слободан Поповић.
Након свечаног пријема, отварања смотре Ученичких задруга и ручка, гости су имали прилику да учествују у радионцама: „Рољање" и Сламарској радионици.
Све ученике, сутра (у суботу - 22. маја), очекује изложба ученичких радова и нови доживљаји. Погледајте галерију слика

Текст: Слађана Кнежевић

Другог дана Републичке смотре Ученичких задруга, на Етно салашу Балажевић, је одржана изложба радова на којој су посетиоци могли разгледати, али и купити за себе и своје ближње, неке од уметничких радова, који настају у спретним рукама креативних ученика.
У Дому културе Таванкут школски хор је отпевао песму Панонски морнар Ђорђа Балашевића, а талентовани глумци, школске драмске групе, оживели су представу Мали принц, којом је затворена 24. Републичка смотра Ученичких задруга.
Директорица школе, Станислава Стантић Прћић, захвалила се свим присутним на учествовању и изразила наду за будућу сарадњу и неговање стечених пријатељстава.
Награде је поделио, и публици се обратио, председник Савеза Ученичких задруга Слободан Поповић, који је изразио задовољство организацијом, као и преданошћу школе домаћина.
За све учеснике организован је ручак у кабинету Музичке културе, а потом је уследио растанак испуњен сетом због онога што је прошло, али и ишчекивањем због будућих дружења. Погледајте галерију слика