25. сусрет малих песника Славоније и Барање

Наша школа је 23. новембра 2018. године наступала у ОШ „Матија Губец“ из Церника у Републици Хрватској на 25. сусрету малих песника Славоније и Барање. Ово је манифестација на којој ученици, који пишу на хрватском стандардном језику и на хрватском наречју, имају прилику да прикажу своја уметничка остварења, али и да покажу своје рецитаторске способности.
Тим поводом је ученик Иван Вуковић из 7.а разреда припремио рецитацију Док јесење кише падају Анте Секулића, чији је наступ био уврштен у главни програм приредбе.
Осим ученика Ивана, на Сусретима је присуствовао и Анте Вуковић из 6.а разреда.
Ученици су путовали у пратњи жупника Фрање Иванковића, наставника Музичке културе Луке Будинчевића и наставнице Хрватског језика Морене Рендулић.
Након главне приредбе Сусрета и поделе награда и признања, сви учесници су се дружили на ручку у Хрватском дому у Цернику, а потом су се упутили својим кућама.
(Види галерију слика)