Početna

Bogatstvo različitosti za 2022. godinu

- „Knjiga je moj najbolji prijatelj" -

Pročitajte tekst  Konkursa  Bogatstvo različitosti za 2022. godinu.

OBAVEŠTENJE

Odlukom Tima za praćenje i koordinisanje primene preventivnih mera u radu škola, počev od 24. januara 2022. godine:
- Učenici od 1. do 4. razreda nastavu pohađaju prema prvom modelu organizacije obrazovno-vaspitnog rada, odnosno, kroz neposrednu nastavu u školi;
- Učenici od 5. do 8. razreda nastavu pohađaju prema drugom, kombinovanom, modelu organizacije obrazovno-vaspitnog rada (za odeljenja gde je broj učenika veći od 16).
Za našu školu to znači sledeće:
Odeljenja: 5.b, 7.a, 7.b i 8.b su odeljenja koja se dele, tako što:

1. grupu čine učenici-putnici (iz Ljutova i Gornjeg Tavankuta), a
2. grupu čine preostali učenici
.

- Prva grupa učenika nastavu pohađa u školi: ponedeljkom, sredom i petkom prve nedelje, a druga grupa učenika za to vreme nastavu prati online.
- Druga grupa učenika će utorkom i četvrtkom pratiti nastavu neposredno u školi, a prva grupa u isto vreme online, od kuće.

Naredne nedelje se grupe menjaju. Čas traje 45 minuta. Raspored časova se ne menja.
Odeljenja koja imaju manje od 16 učenika, nastavu prate prema prvom modelu.

Imajući u vidu trenutnu epidemiološku situaciju, obavezna je upotreba zaštitnih maski za sve zaposlene, učenike i treća lica, redovno provetravanje prostorija i dezinfekcija prostora!

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

- Indikatori i granične vrednosti procene rizika od prenošenja SARS-CoV-2 virusa;
- Stručno-metodološko uputstvo za sprečavanje unošenja i kontrolu širenja COVID-19.

Školska 2021/22. godina

- Preporuke za početak školske godine;
- Odluka Tima o radu škola, počevši od 24. januara;
- Organizovanje i ostvarivanje nastavnog procesa;
- Stručno uputstvo za organizaciju i realizaciju nastave.

Dobro došli na internet predstavljanje učenika i nastavnika Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Tavankuta.

Prezentacija je mesto Vašeg informisanja o našoj školi i školskim aktivnostima, ali ima i zadatak edukacije učenika, nastavnika, roditelja i lokalne zajednice iz oblasti nauke, tehnike, sporta ...

Posebna pažnja prilikom uređivanja veb-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike i u potpunosti je dostupna posetiocima sajta.