Početna

Bogatstvo različitosti za 2022. godinu

- „Knjiga je moj najbolji prijatelj" -

Pročitajte tekst  Konkursa  Bogatstvo različitosti za 2022. godinu.

OBAVEŠTENJE

Obaveštavaju se učenici, roditelji i zaposleni škole da drugo polugodište počinje u ponedeljak, 17. januara, po prvom modelu organizacije obrazovno-vaspitnog rada (neposredni obrazovno-vaspitni rad).

- Odeljenja nižih razreda pohađaju nastavu u prepodnevnoj smeni (od 7:30 časova), a
- Odeljenja viših razreda pohađaju nastavu u popodnevnoj smeni (od 12:55 časova).

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

- Indikatori i granične vrednosti procene rizika od prenošenja SARS-CoV-2 virusa;
- Stručno-metodološko uputstvo za sprečavanje unošenja i kontrolu širenja COVID-19.

Školska 2021/22. godina

- Preporuke za početak školske godine;
- Odluka o radu škola, počevši od 17. januara;
- Organizovanje i ostvarivanje nastavnog procesa;
- Stručno uputstvo za organizaciju i realizaciju nastave.

Dobro došli na internet predstavljanje učenika i nastavnika Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Tavankuta.

Prezentacija je mesto Vašeg informisanja o našoj školi i školskim aktivnostima, ali ima i zadatak edukacije učenika, nastavnika, roditelja i lokalne zajednice iz oblasti nauke, tehnike, sporta ...

Posebna pažnja prilikom uređivanja veb-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike i u potpunosti je dostupna posetiocima sajta.