Почетна

Поштовани ученици, родитељи/старатељи и наставници;

Обавештавамо вас да ће се у периоду од 15. до 19. марта 2021. године (понедељак-петак) настава за све разреде другог циклуса (пети разред до осмог разреда) организовати путем наставе на даљину - online.
Молимо родитеље/старатеље чија деца нису у могућности пратити наставу на даљину да о томе, у што краћем року, обавесте одељенске старешине ученика.

За ученике првог циклуса (први разред до четвртог разреда) настава се организује, као и до сада, свакодневно у школи.

Продужени боравак ради до 14:00 часова.

Школа ће у наведеном периоду радити, пре подне, у једној смени.

С поштовањем, Стојан Маравић, секретар школе.

Ово обавештење важи до даљег.

Ђаци би, у школске клупе, требало да се врате од 19. априла, ако епидемилошка ситуација то буде дозвољавала - односно, уколико „CORONA бројке буду падале“. Настава ће се одвијати по комбинованом моделу који је уведен 1. септембра - одлучио је Кризни штаб.

Богатство различитости

Прочитајте Конкурс за
2021. годину.

Радујемо се Вашем учешћу.

Школа у времену Корона вируса

Мере заштитите од респираторних инфекција

- Избегавајте контакте са особама које кашљу, кијају, цури им из носа и имају повишену температуру.
- Избегавајте масовна окупљања и боравак у простору где се налази велики број људи.
- Често и темељно перите руке (прање водом и сапуном најмање 20 секунди или, ако то није могуће, коришћење алкохолних гелова за дезинфекцију руку).
- Када кашљете или кијате, покријте уста и нос папирном марамицом и баците је одмах у канту за ђубре!
- Ако немате папирну марамицу, покријте уста и нос повијеним лактом.
- Не додитујте прстима очи, нос и уста.
- Избегавајте руковање, загрљај и љубљење.
- Држите се на одстојању од 2 метра од саговорника.
- Проветравајте просторије у којима боравите.
- Боравите што више времена на отвореном.

Школска 2020/21. година

Упутство за организацију рада основних школа (од 22. марта).
Упутство о оцењивању ученика (од 22. марта).
Препоруке за превенцију COVID-19 у школској средини (Институт за јавно здравље Србије „Др. Милан Јовановић Батут“).
Стручно упутствo зa oргaнизaциjу и рeaлизaцију обрaзовнo-­вaспитнoг рaдa у oснoвнoj шкoли у шкoлскoj 2020/21. години.

Препоруке школама за поступање у случају појаве COVID-19 код ученика или запослених (Институт за јавно здравље Србије „Др. Милан Јовановић Батут“).
Критеријуми за поступање у случају појаве COVID-19 у школама.

Добро дошли на интернет представљање ученика и наставника Основне школе „Матија Губец“ из Таванкута.

Презентација је место Вашег информисања о нашој школи и школским активностима, али има и задатак едукације ученика, наставника, родитеља и локалне заједнице из области науке, технике, спорта ...

Посебна пажња приликом уређивања веб-странице се води код поштовања:
- Законитости у домену врсте, обима, облика и количине информација које су доступне и видљиве посетиоцима сајта,
- Заштите интегритета установе коју интернет страница презентује и представља, као и заштите интегритета запослених, ученика и њихових родитеља;
- Права на заштиту и тајност личних података запослених, ученика и њихових родитеља;
- Тачности изнетих и доступних података, тако што се извори информација (изворни текстови) ауторизују, проверавају, бележе и чувају, одређени временски период.

Интернет страница је доступна на пет језика: српском и хрватском (као језицима на којима се одвија настава), мађарском (као језику локалне средине) и енглеском и немачком (као страним језицима који се изучавају у школи). Српски језик је доступан на ћириличном и на латиничном писму.
Свака страница је преведена на наведене језике и у потпуности је доступна посетиоцима сајта.