Почетна

Богатство различитости за 2022. годину

- „Књига је мој најбољи пријатељ" -

Прочитајте текст  Конкурса  Богатство различитости за 2022. годину.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Одлуком Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа, почев од 24. јануара 2022. године:
- Ученици од 1. до 4. разреда наставу похађају према првом моделу организације образовно-васпитног рада, односно, кроз непосредну наставу у школи;
- Ученици од 5. до 8. разреда наставу похађају према другом, комбинованом, моделу организације образовно-васпитног рада (за одељења где је број ученика већи од 16).
За нашу школу то значи следеће:
Одељења: 5.б, 7.а, 7.б и 8.б су одељења која се деле, тако што:

1. групу чине ученици-путници (из Љутова и Горњег Таванкута), а
2. групу чине преостали ученици
.

- Прва група ученика наставу похађа у школи: понедељком, средом и петком прве недеље, а друга група ученика за то време наставу прати online.
- Друга група ученика ће уторком и четвртком пратити наставу непосредно у школи, а прва група у исто време online, од куће.

Наредне недеље се групе мењају. Час траје 45 минута. Распоред часова се не мења.
Одељења која имају мање од 16 ученика, наставу прате према првом моделу.

Имајући у виду тренутну епидемиолошку ситуацију, обавезна је употреба заштитних маски за све запослене, ученике и трећа лица, редовно проветравање просторија и дезинфекција простора!

Мере заштитите од респираторних инфекција

- Избегавајте контакте са особама које кашљу, кијају, цури им из носа и имају повишену температуру.
- Избегавајте масовна окупљања и боравак у простору где се налази велики број људи.
- Често и темељно перите руке (прање водом и сапуном најмање 20 секунди или, ако то није могуће, коришћење алкохолних гелова за дезинфекцију руку).
- Када кашљете или кијате, покријте уста и нос папирном марамицом и баците је одмах у канту за ђубре!
- Ако немате папирну марамицу, покријте уста и нос повијеним лактом.
- Не додитујте прстима очи, нос и уста.
- Избегавајте руковање, загрљај и љубљење.
- Држите се на одстојању од 2 метра од саговорника.
- Проветравајте просторије у којима боравите.
- Боравите што више времена на отвореном.

- Индикатори и граничне вредности процене ризика од преношења SARS-CoV-2 вируса;
- Стручно-методолошко упутство за спречавање уношења и контролу ширења COVID-19.

Школска 2021/22. година

- Препоруке за почетак школске године;
- Одлука Тима о раду школа, почевши од 24. јануара;
- Организовање и остваривање наставног процеса;
- Стручно упутство за организацију и реализацију наставе.

Добро дошли на интернет представљање ученика и наставника Основне школе „Матија Губец“ из Таванкута.

Презентација је место Вашег информисања о нашој школи и школским активностима, али има и задатак едукације ученика, наставника, родитеља и локалне заједнице из области науке, технике, спорта ...

Посебна пажња приликом уређивања веб-странице се води код поштовања:
- Законитости у домену врсте, обима, облика и количине информација које су доступне и видљиве посетиоцима сајта,
- Заштите интегритета установе коју интернет страница презентује и представља, као и заштите интегритета запослених, ученика и њихових родитеља;
- Права на заштиту и тајност личних података запослених, ученика и њихових родитеља;
- Тачности изнетих и доступних података, тако што се извори информација (изворни текстови) ауторизују, проверавају, бележе и чувају, одређени временски период.

Интернет страница је доступна на пет језика: српском и хрватском (као језицима на којима се одвија настава), мађарском (као језику локалне средине) и енглеском и немачком (као страним језицима који се изучавају у школи). Српски језик је доступан на ћириличном и на латиничном писму.
Свака страница је преведена на наведене језике и у потпуности је доступна посетиоцима сајта.