Бициклистичка трка кроз Доњи Таванкут

У суботу, 10. октобра, је одржана трка бициклиста у којој је учествовао велики број спортиста из читаве Србије. Трка је одржана на нивоу државног и покрајинског такмичења. Отворили су је најмлађи ученици наше школе, возећи један круг целе дионице, а награде су освојили: Ивона Вуковић, Виктор Човчић и Данијел Човић. У трци виших разреда прву награду освојио је Доријан Орчић. Топло и сунчано време погодовало је спортистима који су у слободном времену могли погледати знаменитости Таванкута. Организатор трке био је Бициклистички клуб „Спартак" из Суботице, а најзаслужнија особа за њено одржавање је Дејан Перчић. Награде победницима уручио је председник БК „Спартак" Арсен Перчић. Угодно време омогућило је развијање већих брзина у вожњи, што је проузроковало и већи број падова бициклиста у опасним кривинама. Организацију ове трке помогли су: таванкутска ОШ „Матија Губец" и Жупа „Срце Исусово“ - чије су просторије и велико двориште билi на располагању учесницима за паркинг и загревање. Читава трка се одвијала по предвиђеном редоследу, а за освјежење учесника и гостију побринуо се воћар Горан Визин, који је поклонио већу количину јабука, а која је била довољна - не само за целодневно дружење, него и за понети у Сомбор, у коме је наредног дана одржано следеће бициклистичко такмичење. Погледајте галерију слика.