Obeležen Dan kravate

Naši učenici su u pratnji svojih nastavnika, u petak 18. oktobra na subotičkom Korzou, obeležili Dan kravate. Za tu priliku su prirpemili i praktične suvenire - graničnike za knjige na kojima su, u tehnici slame, izrađene kravate. Uz graničnike Subotičanima je deljen i prigodni letak s kratkom informacijom i zanimljivošću o istoriji kravate, a zainteresovani su mogli da učestvuju i u kvizu. Za učestvovanje u kvizu bio je potreban „pametni“ telefon kojim se skenira QR kod, kao veza ka školskoj internet stranici, na kojoj se kviz rešavao. Učesnici su bili veoma uspešni, a kao nagradu su mogli da osvoje papirne šarene košuljice s kravatom,izrađene tehnikom origamija. Na samom početku učenicima se u obeležavanju Dana kravate pridružio i Hrvoje Vuković, konzul prvog razreda Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Subotici.
Kravata je izvorni hrvatski proizvod koji su svetom proširili hrvatski vojnici u službi francuskog kralja Luja 14. Od 2003. godine 18. oktobar se obeležava kao Dan kravate, a naša škola u ovoj je manifestaciji učestvuje sedmu godinu zaredom.

Lektura: Sandra Ilić Kostić