Дан међусобног помагања

Међународни дан међусобног помагања обележава се 26. октобра. Смисао овог дана јесте да погледамо људе око себе, људе који нас окружују, саслушамо их, упутимо им осмех, поделимо са њима лепу реч или само придржимо врата.
Ученици и запослени у нашој школи су обележили овај дан бројним активностима: уређивањем школског паноа, читањем изрека и цитата о добрим делима и учешћем на школском фото-конкурсу, на коме је Николета Чупак. ученица 8.б одељења, освојила прво место за најбољу фотографију.
Уједно, наша школа се прикључила акцији прикупљања визиткартица за Ивана Рапаића, студента из Бачког Брега, који има Аспербергов синдром. Хоби му је прикупљање визиткартица, а крајњи циљ да, једног дана, постави и Гинисов рекорд.
Нико никада није постао сиромашан дајући другима“, Ана Франк.

Текст: Анита Копиловић