Fotowettbewerb “In meiner Nachbarschaft”

На трећем фото конкурсу под називом „У мом крају“, у организацији Основне школе „Иван Горан Ковачић“ из Суботице, учествовао је велики број ученика старијих разреда наше школе. Велики одазив конкурсу и - успех није изостао.
Ања Јурић, ученица 6.б одељења, је освојила прво место на конкурсу.
Свечаност је, као и објављивање резултата, одржана 20. новембра у школи организатора.
Ученике који су учествовали на конкурсу похваљујемо, а нашој Ањи - честитамо.
Siehe die Bildergalerie

Ein Event für Großeltern

Ученици од првог до четвртог разреда и малишани из вртића подручног објекта школе у Горњем Таванкуту су, 29. октобра, одржали приредбу за своје баке и деке.
После приредбе су одржане игре у којима су се баке и деке такмичиле и надметале заједно са својим унукама и унуцима. Сви учесници су, захваљујући спонзорима, добили „слатке“ награде..
Носиоци програма су били: Татјана Нимчевић, Зорица Тановић, Ana Kopunović Legetin, Страхиња Костић и Јелица Дулић.

Siehe die Bildergalerie und Sehen Sie das Video

Entsprechende Mathematische Olympiade – Runde II

Učenice: Ana Davčik, razred 6. b, i Petra Mačković, razred 5. b, sudjelovale su u 2. kolu četrnaeste dopisne matematičke olimpijade koje je održana u organizaciji Matematičkog društava „Arhimedes“ iz Beograda.
Obe naše učenice su ostvarile veoma dobre rezultate, Ana Davčik - 82 poena i Petra Mačković - 81 poen. I Ana i Petra su osvojile Pohvale od organizatora takmičenja. Mentor učenicama je Ivana Vuković.
Čestitamo našim učenicama.
Rezultate drugog kola možete pogledati na adresi „Arhimedes“-а.

Erinnerung – Archiv

Podsjetnik

- U ponedjeljak 11. studenoga neradni je dan.
- U utorak, 12. studenoga, nastava se izvodi po rasporedu sati za ponedjeljak.

U Srbiji se, od 2012. godine, 11. studenoga obilježava kao
Dan primirja u Prvome svjetskom ratu.
Na taj dan, u 11:00 sati u specijalnome vagonu maršala Ferdinanda Focha u Kompjenjskoj šumi u Francuskoj, sile Antante i Njemačka okončale su Veliki rat potpisivanjem primirja. Nakon toga pregovori o uvjetima mira nastavljeni su i Versailleskim mirom, 28. lipnja 1919. godine, Prvi svjetski rat i službeno je okončan.

XVIII. Provinziale Rezension der Rezitatoren in kroatischer Sprache

U petak, 9. studenoga 2019. u Gradskoj je knjižnici Subotica održana XVIII. Pokrajinska smotra recitatora na hrvatskome jeziku.
U mlađem je uzrastu našu školu predstavljala učenica Nikolina Jurić iz 3. a razreda pjesmom Dom Ratka Zvrka. Njezin je mentor učitelj Antun Lučić. U srednjem je uzrastu našu školu predstavljala učenica 8. a razreda, Melisa Gadžur pjesmom Poludjela ptica Dobriše Cesarića. Njezina je mentorica nastavnica Morena Rendulić.
Pohvaljujemo njihove nastupe i nestrpljivo ih očekujemo i sljedeće godine, a Melisi čestitamo na osvojenome putovanju u Osijek.
Nismo mogli ne zamijetiti i neke naše bivše učenice koje su se također istaknule svojim nastupima i pokupile priznanja i nagrade te nas tako ispunile ponosom.
Koliko smo uživali u poeziji, ali i druženju sa starim prijateljicama, pogledajte na fotografijama.

Distrikt-Leichtathletik-Meisterschaften

District Athletics Championship was held at the Subotica City Stadium on Thursday, 17 Oct 2019, with the participation of nearly 400 competitors. Our students Aleksa Stanković (6.b), Nadja Kopilović(6.b) and Elena Sekulić (8.c) won first places in shot put in their age categories. The winners of each discipline earned the right to participate in Regional Athletics Championship. The location and date of the Regional Athletics Championship has not yet been determined, but it will take place in the 2nd semester of the 2019/2020 school year.
Congratulations to our students and we wish them luck in the next competition phase!

Preis Reise nach Wien

Our student, Ana Davčik (6.b), won first place at the 7th Willkommen International Language Competition and as a prize, a trip to Vienna. Ana and English teacher Miroslav Rauš, together with the organizers of the competition and other prize-winning students and teachers visited Vienna on November 2 and 3, 2019. A pleasant weekend with fellow students and teachers were also complemented with visits to sights such as Schönbrunn Castle, the Natural History Museum and the Prater.
Congratulations to our Ana and we wish her success in the upcoming competitions!

Siehe die Bildergalerie