Premijera filma „Salaš“

У просторијама Етно салаша Балажевић у Таванкуту одржана је премијера кратког играног филма Салаш, ученика осмог разреда и аутора филма Војнић Хајдук Дариа. Ученици школе су самостално урадили све сегменте филма.
Филм има елемената трилера и хорора, а говори о чудним дешавањима на салашу.
Премијери филма присуствовали су ученици, наставници, родитељи и мештани, а посебно им се обратио господин Золтан Шифлиш некадашњи наставник ове школе и оснивач поменутих секција.
Традиција фотографије и филма у школи је дуга. Једна од успешнијих школских секција је фото и филмска секција. Треба напоменути да је из наше школе потекао награђивани редитељ дечијих, играних и документарних филмова Бранко Иштванчић.
Школица филма, трећа по реду, почиње са радом крајем овог месеца. Сви заинтересовани су добродошли. Siehe die Bildergalerie