Stadtschmieße Rezitation

U četvrtak, 3. ožujka, učenici Fabijan Dulić i Lara Prćić, sudjelovali su na gradskoj smotri recitatora. S njima su bili i njihovi mentori - nastavnica srpskog jezika i književnosti Sandra Ilić Kostić i nastavnik hrvatskog jezika i književnosti Bruno Dronjić.
Na smotri je bilo 32 natjecatelja iz gradskih i prigradskih škola. Učenici su pred tročlanom komisijom, sastavljenom od glumaca i nastavnika jezika i književnosti, vrlo vješto recitirali stihove odabranih pjesama. Brojni učenici su u svom nastupu pokazali i zavidnu glumačku vještinu poprativši sadržaj pjesme primjerenom mimikom i gestom.
Zbog sjajnih nastupa žiri je odlučio da će dvanaest učenika proći na sljedeću razinu natjecanja umjesto planiranih deset.
Unatoč tome što naši učenici nisu bili među odabranima, istaknuli su da im je sudjelovanje na smotri bilo vrlo lijepo iskustvo i sjajna priprema za buduća natjecanja.