„Reichtum der Vielfalt“ für 2020.
Ausgezeichnete Teilnehmer des Wettbewerbs

Schule zur Zeit des Corona-Virus

Fortsetzung der schulischen Aktivitäten

Sehen Sie, wie am Ende dieses Schuljahres spezielle Klassen organisiert werden.

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

Benachrichtigung für professionelle Mitarbeiter, Lehrer und Abteilungsälteste zur Verwirklichung der Bildungsarbeit durch Fernunterricht für Grundschüler.

Benachrichtigung für Eltern/gesetzliche Vertreter von Grundschülern.

Benachrichtigung über das Ändern des Schulkalenders.

Sie können den Informationen und Ankündigungen auch folgen unter:

Ecke für SchülerInnen, Ecke für Eltern i Ecke für LehrerInnen

Willkommen auf der Internetpräsentation von SchülerInnen und LehrerInnen der Grundschule „Matija Gubec“ aus Tavankut.

Die Präsentation ist der Ort, wo Sie Auskünfte über unsere Schule und Schulaktivitäten bekommen, aber sie hat auch die Aufgabe die SchülerInnen, LehrerInnen, Eltern und Lokalgesellschaft über den Bereich der Wissenschaft, Technik, Sport usw. zu unterrichten.

Posebna pažnja prilikom uređivanja web-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta Ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike u potpunosti i dostupna je posetiocima sajta.

Die Webpräsentation befindet sich in der Aufbau und Anpassungsphase und wir bitten Sie um Geduld und Verständnis während Ihres Besuchs. Danke!