Државно такмичење у програмирању на микробит уређајима

У четвртак, 12. маја, у Музеју науке и технике у Београду одржано је Државно такмичење у програмирању на микробит уређајима, у оквиру програма Школе за 21. век. На такмичењу је своје пројекте приказало и бранило 20 тимова, од преко 200 пројеката, који су били пријављени. Наша школа се представила са три пројекта:
1. Едукативни роботи - Никола Вајханд и Богдан Ковачевић, ученици 6.б и 6.а одељења;
2. Заштитник птица - Лара Шегина и Бојана Ђукић, ученице 6.а одељања и
3. Сачувајмо шуме - Теолинда Главаш и Ведрана Нимчевић, ученице 7.а и 8.б одељења.
Такмичењу су присуствовали и амбасадорка Велике Британије у Републици Србији, Њена Ексленција - Sian MacLeod, министар и помоћник министра за предшколско и основно образовање и васпитање: Бранко Ружић и Милан Пашић и директорка за Србију и Западни Балкан при Британском Савету - Clare Sears.
Ученици су, пред трочланим и стручним жиријем, имали пет минута за презентацију и демострирацју свог пројекта и пет минута да одговоре на питања чланова жирија. После већања, жири је прогласио победнике. Наша школа није успела освојити нити једно од прва три места, али смо били једина школа са три пројекта. Сви ученици су добили прикладне награде. Најзначајнија награда је награда за школу, а то је кутија са 10 micro:bit уређаја унапређене верзије и са разним додацима, значајне материјалне вредности за сваки тим - пројекат. С обзиром да смо имали три тима, школа је добила и три кутије. Погледајте галерију слика.

Текст: Бранко Стантић