Еразмус плус

У четвртак, 20. децембра 2018. године, нашу школу су посетиле Невена Алексић и Хелена Милошевић Момчилов из ОШ “Иван Милутиновић” из Вишњице, једне од првих школа основаних на територији Београда.
Разлог посете је подела искустава у вези са писањем пројеката у оквиру Еразмус плус програма. Група наставника у овој школи је учествовала у изради јединственог пројекта Мудрији заједно, чија је полазна основа проналажење модела за увођење пројектне наставе у редовну праксу и указивање на могућности практичног повезивања усвојених садржаја из најразнороднијих области. Пројекат је подржала национална агенција Темпус и суфинансиран је од стране Еразмус плус програма.
Гошће су веома искрено и детаљно поделиле своја искуства, почевши од припремне фазе писања пројекта, све до имплементације истог у наставном процесу, на чему смо им неизмерно захвални те се надамо наставку сарадње.
За више информација о школи из Вишњице и самом пројекту посетите следећи Линк.

Текст: Мирослав Рауш