Европски квиз новца 2021

У среду, 24. марта, одржан је Европски квиз новца (online), преко YouTubе канала и Kahoot платформе, са почетком у 12:00 часова и на коме је учествовало преко 300 учесника из читаве Европе.
Циљ пројекта је да се повећа финансијска писменост деце узраста од 13 до 15 година. Такмичења организују национална удружења банака широм Европе, уз координацију Европске банкарске федерације из Брисела. У организацији Удружења Банака Србије и у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, овај пројекат је спроведен и у Србији.
Ове године, по први пут из наше школе, учествовали су ученици осмих разреда: Огњен Берберовић, Дуња Пашић, Матија Јаковчевић и Дејан Мачковић, који су показали завидно знање и пласирали се међу првих 100 учесника.
Материјал за учење као и сам начин такмичења који се одвија преко платформе Kahoot презентовала им је наставница математике Ивана Вуковић.

Текст: Ивана Вуковић