Годишњица рођења Весне Парун

У уторак, 12. априла, ученици 5.а разреда су, заједно са својим наставником Хрватског језика и књижевности - Бруном Дроњићем, обележили 100. годишњицу рођења ове хрватске песникиње (10.4.1922. - 25.9.2010.).
Обележавање 100. рођендана Весне Парун обухватало је три активности: Први део часа ученици су у одговарали на пет задатака везаних за неколико одабраних песама, који су укључивали препознавање и слагање делова песама у једну целину, водећи се мотивском подударношћу и одређивању теме, мотива и поређујући их са једном од састављених песама, коју су одабрали. Ученици су, на наведени начин, применили знања која су стекли на настави Хрватског језика и књижевности током године. У другом делу часа су, после завршених задатака, израдили плакат с одабраним песмама, цитатима и сликама Весне Парун, као и кратком биографијом. У завршном, трећем, делу часа, ученици су изражајно прочитали одабрану песму.
Ученици нису крили заинтересованост за Веснино умеће продирања у свет детета, својим довитљивим метафорама, које су читљиве на разне начине и које су изазовне и за одраслу читалачку публику.