Gradska smotra recitatora

U četvrtak, 3. marta, učenici Fabijan Dulić i Lara Prćić, učestvovali su na Gradskoj smotri recitatora. Sa njima su bili i njihovi mentori: nastavnica srpskog jezika i književnosti - Sandra Ilić Kostić i nastavnik hrvatskog jezika i književnosti - Bruno Dronjić.
Na smotri je bilo 32 takmičara iz gradskih i prigradskih škola. Učenici su, pred tročlanom komisijom sastavljenom od glumaca i nastavnika jezika i književnosti, veoma vešto recitovali stihove odabranih pesama. Brojni učenici su u svom nastupu pokazali i zavidnu glumačku veštinu proprativši sadržaj pesme primerenom mimikom i pokretom.
Zbog sjajnih nastupa žiri je odlučio da će dvanaest učenika proći na sledeći nivo takmičenje - umesto planiranih deset.
Uprkos tome što naši učenici nisu bili među odabranima, istakli su da im je učestvovanje na smotri bilo vrlo lepo iskustvo i sjajna priprema za buduća takmičanja.