9. susret “GO-CAR-GO”

Autor projekta Stanko Kostanjevec s timom iz naše škole

Učenici osmih razreda Martina Balažević, Dunja Mačković, Miomir Skenderović i Vanja Tintor i dvoje mentora Predrag Bedeković i Branko Stantić sudjelovali, 14. i 15. svibnja 2018. godine, na 9. susretu GO-CAR-GO u Školskom centru u Ptuj u Sloveniji.
Za ovo možemo zahvaliti gospodinu Stanku Kostanjevecu, autoru i vođi projekta i profesoru pri Strojnoj školi u Ptuju, koji nam je osigurao podvozje ekstramobila.
Na ovogodišnjem susretu sudjelovalo je 25 osnovnih škola (18 iz Republike Slovenije, 6 iz Republike Hrvatske i naša škola iz Republike Srbije) koje su se natjecale u slalomu i veleslalomu. Izgled, funkcionalnost i druge karakteristike ekstramobila je ocjenjivala posebna komisija sastavljena od profesora Školskog centra iz Ptuja, a također su i ekipe učenika ocjenjivale tri najbolja ekstramobila.

Školski tim "GO-CAR-GO" s ravnateljicom Stanislavom Stantić Prćić

Nakon natjecateljskoga dijela svi prisutni su dobili ručak poslije čega je održano svečano zatvaranje i podjela potvrda i priznanja. Svi učenici dobili su potvrdu za sudjelovanje i nagrade. Ekstramobil naše škole - FLAMENKO, dobio je priznanje za originalno rešenje, kao i za osvojeno treće mesto u kategoriji slaloma i kategoriji veleslaloma.
Učenici su bili oduševljeni događajem i nadamo se nastavku započete međunarodne suradnje u području tehnike.

“Što znaš o prometu?” u Staroj Moravici

Naši učenici u školi Stara Moravica

Okružno natjecanje iz prometa pod nazivom "Što znaš o prometu?" održano je u Osnovnoj školi "Stari Đula Kovač" u Staroj Moravici 13. svibnja 2018. godine. Na natjecanju su iz naše škole sudjelovali učenici 8.c razreda: Martina Balažević i Miomir Skenderović, koji su se plasirali s Općinskoga natjecanja unutar "C" grupe (učenici koji su tijekom kalendarske godine u kojoj se održava natjecanje navršili više od 12 godina) .
Natjecanje je obuhvatilo tri discipline:
- Poznavanje propisa o sigurnosti prometa na cestama (testovi rješavanja),
- vožnja biciklom na praktičnome području vožnje i
- vožnja biciklom na terenu vještine.
Martina je s 254 boda zauzela četvrto mjesto među djevojčicama u kategoriji "C", dok je Miomir s osvojenih 267 bodova bio drugi među dječacima u kategoriji "C", ali ipak - nedovoljno za plasman na Republičko natjecanje.

Republičko natjecanje u Vršcu

Vršački breg također je osvojen

U Vršcu je 11. i 12. svibnja 2018. godine održano natjecanje iz tehničkog i informatičkog obrazovanja u osnovnoj školi "Jovan Sterija Popović". Iz naše su škole sudjelovala dva učenika: Nikola Moravčić, učenik 8.a razreda i Nebojša Prčić, učenik 8.c razreda. Nikola Moravčić sudjelovao je na natječaju iz područja auto modeliranja prema IOP2, dok je Nebojša Prčić sudjelovao na natjecanju osmih razreda u izradi praktičnoga rada.
Sudjelovanje na natječaju relizirano je ocjenom triju elementa:
- Test (teorijski test znanja),
- izrada rada i
- obrana rada.
Prema broju bodova na iz svojih područja, učenici su osvojili sljedeća mjesta:
Nikola Moravčić - 1. mjesto (74 bodova) i
Nebojša Prćić - 7. mjesto (86 bodova).