Međunarodni dan zagrljaja

„Zagrljaj je prekrasan dar - jedna veličina odgovara svima“. Zagrljajem se može mnogo toga reći, te je današnji dan posvećen baš njemu - zagrljaju.
Predstavnici Učeničkoga parlamenta naše škole: Ante Vuković, Jovana Antal, Anđela Suturović, Nikoleta Čupak, Dunja Pašić, Katarina Šegina, Melisa Gadžur, Katarina Vujić, Valentina Stanišić, Vanja Dubajić, Mihajla Štrban i Željana Tumbas Loketić u pratnji su nastavnica Slađane Knežević i Danijele Radnić, u centru Subotice, dijelili zagrljaje prolaznicima.
Učenici su zaustavljali prolaznike, govorili im o ovome događaju i pitali mogu li ih zagrliti. Naši su sugrađani akciju učenika prihvatili s oduševljenjem, pozdravili su ih i pohvalili.
Imali smo prilike saznati i koje sve vrste zagrljaja postoje: medveđi zagrljaj, zatim zagrljaj Slovo A, zagrljaj Želim te na neki način, zagrljaj s tapkanjem po leđima, jednoruki, besprsni, obrazni, kućni, zagrljaj Pogodi tko je, čeoni, zagrljaj Oko srca, zagrljaj sa strane, zagrljaj Vrh glave i još mnoge druge vrste zagrljaja.
Sve što je vezano za zagrljaj važno je - bilo da traje dugo ili kratko. Povećava se osjećaj sigurnosti, povjerenja, sreće i razumijevanja. Oslobađa se oksitocin (hormon ljubavi i sreće) i regulira kortizol (hormon stresa).
Međunarodni je dan zagrljaja 21. siječnja. Nemojte samo toga dana zagrliti nekoga, grlite se svakoga dana. Pogledajte fotografijе

Pogledajte video zapis o gostovanju ravnateljice naše škole na TV Subotici, u emisiji Jutrenje, povodom Dana zagrljaja.

Prijevod: Morena Rendulić