Svjetski dan djeteta

Sredinom mjeseca studenoga obilježen je Svjetski dan djeteta.Učenici su nižih razreda, sa svojim učiteljima i učiteljicama, razgovarali o pravima djece koja danas imaju i o tome jesu li ta prava imala djeca i u prošlosti.
Svoja prava predstavili su crtežima. Na ovu temu ukrasili su i školski pano.
Na hodniku škole odigrana je i društvena igra, naravno pod maskama.

Pogledajte galeriju slika.

Prijevod: Morena Rendulić

Međunarodni dan tolerancije i Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece

Obilježili smo Međunarodni dan tolerancije i Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece.
Učenici viših razreda razgovarali su s Draganom Miranović, psihologinjom škole, koja je koordinator Vršnjačkoga tima, i učiteljicom Iboljom Vitasović, koja je koordinator Forum teatra, na temu: Što je tolerancija i kako je oni (učenici) pokazuju u školi. Napravljena je anketa o tome što je nasilje i o njegovim oblicima. Tom prilikom izrađeni su i plakati na ovu temu.
Na satovima Informatike igrali su edukativnu igricu „Bezbedni na internetu Bezbedni na internetu,koju je objavila Fondacija Tijane Jurić.

Prijevod: Morena Rendulić