Škola u vremenu koronavirusa

Mjere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbjegavajte kontakte s osobama koje kašlju, kišu, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbjegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gdje se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljito perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korištenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kišete, pokrijte usta i nos papirnatom maramicom i bacite je odmah u kantu za smeće!
- Ako nemate papirnatu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne dodirujte prstima oči, nos i usta.
- Izbjegavajte rukovanje, grljenje i ljubljenje.
- Držite razmak 2 metra od sugovornika.
- Provjetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenome.

Prijevod: Morena Rendulić

Školska godina 2020/2021.

- Organizacija nastave od ponedjeljka, 19. aprila.
- Preporuke za prevenciju COVID-19 u školskoj sredini (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut“).
- Stručne upute za organizaciju i provedbu odgojno-obrazovnoga rada u osnovnoj školi u školskoj godini 2020/2021.

- Preporuke školama za suočavanje sa pojavom COVID-19 kod učenika ili zaposlenika (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut").
- Kriteriji za djelovanje u slučaju pojave COVID-19 u školama.