Erazmus plus

U četvrtak, 20. decembra 2018. godine, našu školu su posetile Nevena Aleksić i Helena Milošević Momčilov iz OŠ “Ivan Milutinović” iz Višnjice, jedne od prvih škola osnovanih na teritoriji Beograda.
Razlog posete je podela iskustava u vezi sa pisanjem projekata u okviru Erazmus plus programa. Grupa nastavnika u ovoj školi je učestvovala u izradi jedinstvenog projekta Mudriji zajedno, čija je polazna osnova pronalaženje modela za uvođenje projektne nastave u redovnu praksu i ukazivanje na mogućnosti praktičnog povezivanja usvojenih sadržaja iz najraznorodnijih oblasti. Projekat je podržala nacionalna agencija Tempus i sufinansiran je od strane Erazmus plus programa.
Gošće su veoma iskreno i detaljno podelile svoja iskustva, počevši od pripremne faze pisanja projekta, sve do implementacije istog u nastavnom procesu, na čemu smo im neizmerno zahvalni te se nadamo nastavku saradnje.
Za više informacija o školi iz Višnjice i samom projektu posetite sledeći Link.

Tekst: Miroslav Rauš