Posjet LABUS sajmu

U utorak, 17. rujna, šezdeset je učenika iz naše škole te škola: „Matko Vuković“ iz Subotice i „Vladimir Nazor“ iz Đurđina i osmero učitelja i ravnateljica naše škole, sudjelovalo na LABUS sajmu u Osijeku.
Na sajam smo išli po pozivu Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije i njihovoga tajnika, profesora Ive Grgića.
LABUS sajam - laboratorij za učenike srednjih i osnovnih škola održava se po treći puta na Fakultetu elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija - FERIT. Dio je sajma LABUS i projekt Slavonska STEM evolucija u sklopu kojega su učenici bili u mogućnosti posjetiti mnoštvo prezentacija i radionica otvorenoga tipa, kao i aktivno sudjelovati u radionicama zatvorenoga tipa iz područja programiranja mobilnih uređaja. Učenici su imali priliku vidjeti kako funkcioniraju roboti, upoznati kako ih „naučiti“ da rade ono što želimo, naučiti ih da prolaze kroz labirint, zabaviti se upravljajući robotom tijekom nogometnoga meča i još puno toga.
Nakon završenih aktivnosti obišli smo i osječku Tvrđu te se prošetali promenadom pokraj rijeke Drave.
Zahvaljujući Zajednici tehničke kulture Osječko-baranjske županije proveli smo jedan ugodan dan, družeći se i učeći o naprednim znanstvenim disciplinama.

Tekst: Branko Stantić
Korektura: Morena Rendulić