Svjetski dan čistih ruku

Prvi je put u svijetu, ali i kod nas, Svjetski dan čistih ruku obilježen 15. listopada 2008. godine. Glavni je cilj ovoga dana razvoj kulture pravilnoga pranja ruku, kako odraslih, tako i djece.
Svake godine 3,5 milijuna djece ne doživi svoj prvi rođendan zbog proljeva i upale pluća, a sve zbog neodržavanja higijene ruku sapunom.
Pranje ruku jednostavna je, ali spasonosna, mjera i treba je pretvoriti u svakodnevno automatsko i praktično ponašanje svake osobe. Zbog toga su učenici 7. b razreda, zajedno s nastavnikom kemije Slavkom Benčikom, istražili kako se radi domaći sapun, a koji su koristili još i naše bake. Na tu su temu osmislili i uredili pano kako bi se i ostali učenici naše škole upoznali s tehnikom izrade domaćega sapuna. Ujedno su s nastavnicom biologije, Ljiljanom Jurčak, obnovili i utvrdili znanja o pravilnom i temeljnom pranju ruku sa sapunom i toplom vodom.

Уређење паноа

« od 4 »