Eszéki vásár

Szeptember 17-én, kedden, hatvan diák iskolánkból és a „Matko Vukovic” iskola Szabadkáról és „Vladimir Nazor”iskola Djurdjinból, valamint nyolc tanár és igazgató vett részt a LABUS vásáron Eszéken.
A LABUS vásár - laboratórium közép- és általános iskolások számára - harmadik alkalommal zajlik a Villamosmérnöki, Számítástechnikai és Informatikai Karon - FERIT. A LABUS vásár része a szláv STEM Evolution projekt, ahol a hallgatók számos előadáson és műhelyen vettek részt, valamint aktívan részt vehetnek a mobil eszközök programozása területén zárt típusú műhelyekben. A hallgatóknak lehetősége volt megfigyelni, hogyan működnek a robotok, megtanulták, hogyan kell megtanitani azokat, hogy kell végbevinni, amit akarunk, a tanulókat, hogy menjenek át a labirintusban, szórakoztassák a robotot egy focimeccsen.
A tevékenységek befejezése után meglátogattuk az Eszék erődöt és sétáltunk a Dráva folyón.
Eszék-Baranja megye műszaki kulturális közösségének köszönhetően egy kellemes napot töltöttünk és barátkoztunk a fejlett tudomány egyik ágával.

Fordítás: Ibolja Vitasović