Megünnepeltük Đorđe Balašević születésnapját

Az iskola diákjai tanáraikkal és tanáraikkal együtt Đorđe Balašević szövegírónak szentelték a napot, és kreatív módon ünnepelték születésnapját - május 11-ét.
Az iskola tanulói akácfát ültettek az iskola udvarára, és a „Neki novi klinci" és a „Ne lomite mi bagrenje" cimű dalokkal tették még emlékezetesebbé ezt a napot. Az iskola udvarának fái ökológiai jelentőségűek, és minden járókelőt emlékeztetnek a híres zenészre.
A szerb nyelvórán a 8. osztály tanulói keresztrejtvényt oldottak meg Đorđe Balašević dalainak nevével.
A faliújságot a 8.b tanulói diszitették fel.
Đorđe Balašević születésnapja alkalmából, a 6. osztályosok, tematikus napot szerveztek: „Mennyire ismered Đorđe Balašević dalait?" A napot zenehallgatással, Đole szövegeinek felolvasásával és idézetei olvasásával töltötték.
A 6.a osztály tanulói zenehallgatásnak, dalolvasásnak és Đole-idézetek írásának szentelték magukat.
A 2.d osztály tanulói az órákat háttárzene mellett tartották, az iskolaudvarban pedig rövid filmet készítettek a zenészről.
Az 1.b osztály tanulói hallgatták Đole verseit és rajzokat készitettek. A leginkább inspiráló illusztráció az „Odlazi cirkus iz našeg malog grada" volt. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Đorđe Balašević születésnapja

Učenici naše škole su, sa svojim učiteljima i nastavnicima posvetili dan kantautoru Đorđu Balaševiću i na kreativan način obeležili njegov rođendan - 11. maj.
Učenici osmih razreda su zasadili bagrem u dvorištu škole, i poručili „Nekim novim klincima", da „Ne lome bagrenje". Drvo će u dvorištu škole imati ekološki značaj, i podsećati sve prolaznike, na poznatog muzičara.
Na času srpskog jezika, učenici 8.c odeljenja su rešavali osmosmerke sa nazivima pesama Đorđa Balaševića.
Pano su ukrasili učenici 8.b odeljenja.
U čast rođendana Đorđa Balaševića u 6.b odeljenju organizovan je kviz na temu: „Koliko poznaješ pesme Đorđa Balaševića?" Svi đaci su učestvovali u kvizu i kroz čitanje poznatih stihova prepoznavali naslove pesama.
Učenici 6.a odeljenja su posvetili dan slušanju muzike, čitanju pesama i ispisivanju Đoletovih citata.
Učenici 2.d odeljenja su časove održali uz pozadinsku muziku, a u dvorištu su napravili kratki film Đoletu u čast.
Učenici 1.b odeljenja su slušali Đoletove pesme i prikazali ih crtežima. Najinspirativnija im je bila „Odlazi cirkus iz našeg malog grada”.