A tudomány világnapja iskolánkban

November 10-én, kedden ünnepelték a Tudomány Világnapját. A Tudomány Világnapja az a dátum, amelyet az 1999-es budapesti tudományos világkonferencián javasoltak, hogy felhívják a figyelmet a tudomány és a társadalom közötti új kapcsolat szükségességére, valamint a tudomány fontosságára a mindennapi életben. Ebből az alkalomból iskolánk tanulói kísérleteket végeztek Ivana Vuković matematikatanárral és Danijela Radnić fizikatanárral, és ezek közül néhány: „Láva lámpa"; „Fény keverése"; „Ghost Balloon"; „Erőmérés fékpaddal"; „Térfogat mérése főzőpohárral"; Msgstr „A testsúly mérése skálával". E kísérletek elvégzésével a diákok megmutatták, hogy a tudomány akkor is jelen van mindannyiunk életében, ha nincs is tudomásunk róla. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?