Gubec nyelvi gazdagága

Iskolánk tanulói, Melisa Gadžur  és Ivan Vuković 2019. Február 6.-án részt vettek azon az interaktiv találkozáson, amelyet a Zagrábban a „ Matija Gubec” Á.I. szervezett a In Medias ReStart elnevezésű projektum keretein belül, amelyben a Matija Gubec nevet viselő iskolák találkoznak.
Egy konferencián találkoztunk a Matija Gubec nevét viselő iskolákkal, a következő városokból: Čeminac,Gornja Stubica, Jarmina,Magadenovac, Piškorevci és Zagreb.
Mi bemutattuk iskolánk foglalkozásait, (szalmakép készités, Duzsijánca, mángolás) A bunjevác horvátok hagyományait bunjevác ikavicán mondtuk el.
A bemutatkozást minden résztvevő érdeklődéssel követte. Reméljük, hogy ez a találkozó hagyománnyá fog válni és találkozni fogunk a jövőben is február 9.-én, a Parasztfelkelés napján.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?