ИНОВА-МЛАДИ 2022.

Изложба иновација ученика загребачких основних и средњих школа и студената, с међународним учествовањем. Наша школа је учествовала на највећој изложби младих у Републици Хрватској, која од 2001. године окупља сва достигнућа младих загребачких иноватора, уз госте из Хрватске и иностранства.
ИНОВА-МЛАДИ је програм Савеза иноватора, Заједнице иноватора Факултета машинства и бродоградње и загребачких заједница младих иноватора с циљем да великом изложбеном манифестацијом подстакну развој иновација младих у Републици Хрватској и окружењу.
Изложба је одржана 7. маја у Загребу на Факултету машинства и бродоградње. На изложби је приказано преко 300 радова подељених у три групе: основне школе, средње школе и факултети. Свечаном отварању и самој манифестацији присуствовала је директорка школе Станислава Стантић Прћић.
Наша школа представила се са два рада: Едукативни роботи и Заштитник птица. Радове су презентовали Никола Вајханд, Богдан Ковачевић, Лара Прћић и Бојана Кнежевић, ученици шестог разреда. Оцењивање радова и бодовање вршено је од стране комисије. Радове наших ученика као и један број радова других учесника комисија је пратила online, уз презентацију и видео материјал.
Сви ученици, њихови ментори и школе добиле су признање за учествовање на изложби. Свечана подела одличја, ученика школа из Суботице, предвиђена је до краја наставне године.

Текст: Бранко Стантић