Комуникација и неспоразуми – радионица, Горњи Таванкут

Ученици, који похађају предмет Грађанско васпитање, од 1. до 4. разреда у подручном објекту у Горњем Таванкуту су, у оквиру радне суботе, имали једночасовну радионицу на тему Комуникација и неспоразуми, у периоду од 8:00 до 9:00 часова.
У уводном делу радионице ученици су имали прилику да фацијалном експресијом изразе неколико најосновнијих осећања (срећа, туга, бес, досада, забринутост, страх, заљубљеност). Затим су, кроз игру улога, уочили да до неспоразума најчешће долази зато што се ситуације посматрају из различитих углова (пример: 9 или 6).
У централном делу радионице су одабрали и илустровали једну конфликтну школску ситуацију, којој су присуствовали или чији су били учесници. Ко је желео описао је свој пример, а затим смо га (пример) анализирали и тражили комуникационо решење које не би довело до конфликта.
У завршном делу радионице одиграли смо две игрице којима смо дочарали како ненамерно долази до грешака у комуникацији. Прва игрица је била „Глуви телефони". У другој игрици су пантомимом и без речи преносили поруке само једном другу испред себе. Када је порука стигла до краја ланца, била је потпуно измењена.
Радионицом је руководила Татјана Нимчевић - одељењски старешина 1.ц. Погледајте галерију слика.

Текст: Татјана Нимчевић