Квиз о познавању дечијих права

Првог дана Дечије недеље, која се ове године обележава под слоганом Дете је дете, да га волите и разумет”, ученици виших разреда су учествовали у квизу о познавању дечијих права.
Ученици су били подељени у 4 екипе. У свакој екипи се налазио по један члан из петог, шестог, седмог и осмог разреда. Квиз се састојао из низа питања, чији је задатак био открити колико ученици познају Конвенцију о правима детета. Сви ученици су показали добро знање, а прво место је освојила екипа у саставу: Ведран Тиквицки (5.а), Антонија Вујић (6.б), Матеа Балаж (7.а) и Ведрана Нимчевић (8.б). Координатори активности су били наставници: Анђела Мујановић, Милена Предојевић, Анита Копиловић и Мирослав Рауш.
Захваљујемо свим ученицима на учешћу и верујемо да су проширили своја знања о дечијим правима, а да притом нису заборавили на обавезе. Погледајте галерију слика.

Текст: Мирослав Рауш