Дечија недеља

Почетак обележавања Дечије недеље, Међународног дана детета и
Светског дана учитеља

У понедељак, 5. октобра, свечано је отпочело обележавање Дечије недеље. Чланови Ученичког парламента су самоиницијативно одредили да почетак Дечије недеље обележи активност „Замене улога“, коју сви ђаци посебно воле. Свако од ученика имао је прилику да се у првом дану Дечије недеље опроба као наставник, учитељ, секретар, рачуновођа, психолог, директор, правник, мајстор или теткица. Сви ђаци су радосно изнели своје улоге, савесно одговарајући на постављене задатке и изазове. Ђацима је била најзанимљивија замена улога са наставницима, где су добили прилику да предају градиво и пропитују своје другаре. Ученици су уживали и сви су показали изузетан таленат у оквиру активности.
Чланови Ученичког парламента уредили су улазни пано у школи и на тај начин обележили Светски дан учитеља и Међународни дан детета - 5. октобар. У изради плаката за улазни пано учествовали су и ученици из подручне школе из Горњег Таванкута, док су ђаци нижих разреда поводом Светског дана учитеља цртали своје учитељице. На великом одмору парламентарци су упознали ученике виших разреда са правима детета.
Трећег дана Дечије недеље организован је online квиз са ученицима виших одељења на тему ,,Познавање дечјих права и упознавање са информацијама о вирусу Covid -19“.
Ученици виших разреда су попунили online упитник који су им проследиле одељењске старешине.
У изради online квиза учествовале су наставнице Љиљана Јурчак, Данијела Раднић и Слађана Кнежевић. Након обједињених резултата квиза формиран је списак учесника online упитника. На великом одмору, уз присуство психолога школе Драгане Мирановић и наставница Данијеле Раднић и Слађане Кнежевић, као и учесника квиза, извучен је срећан добитник - random апликацијом. Награду за победника квиза, обезбедила је наша школа. Победница квиза је Дуња Јухас, ученица 5.а одељења.
Похваљујемо све ученике на учешћу и показаном знању, а победници честитамо на освојеној награди.

Чланови Ученичког парламента наше школе су, петог дана Дечије недеље, заједно са директорицом школе Станиславом Стантић Прћић и наставницом Данијелом Раднић, сада већ традиционално, посетили своје мале другаре у вртићу „Петар Пан“... Прочитај више

Текст: Данијела Раднић

Поводом Дечије недеље и Међународног дана детета, ученици нижих разреда су цртали кредама по асфалту, а тема је била Подељена срећа.
Другог дана Дечије недеље ученици нижих разреда у Доњем Таванкуту су имали физичке активности којима су развијали своје моторичка знања, способности, координацију и брзину.
Кретали су се по исцртаним облицима на бетону. Како су облици били у виду разних линија то је био изврстан пример корелације са предметом - Математика.
Сваки ученик је више пута „прошао“ нацртани полигон.
Забавили су се, а и покренули своје тело.
Трећег дана Дечије недеље у нашој школи је организована изложба играчака. Ученици су донели по неколико својих играчака, затим су прошетали по свим учионицама и разгледали донете играчке.
С обзиром на епидемиолошку ситуацију, ученици нису могли да размењују играчке.
Четврти дан је био посвећен Омиљеној књизи. Сви ученици су донели своју омиљену књигу, а неки од њих су испричали зашто им је баш та књига омиљена.
Петог дана су ученици правили слике од јесењег лишћа. Тема њихових радова је, углавном, била - мотиви из животињског света.
Идеје за неке животиње су нашли и у својој машти.

Текст: Љубица Францишковић

Погледајте галерију слика