GO-CAR-GO PLUS 2023.

Међународни сусрет GO-CAR-GO PLUS 2023., одржан је у среду, 24. маја, на школском терену Школског центра Птуј у Словенији. Такмичарску екипу наше школе чинили су ученици: Дуња Јухас, Ивона Ивошевић, Бојана Ђукић и Душан Иштванов (7.а) и Никола Вајханд (7.б). Сусрет је наставак прошлогодишње сарадње, када смо били учесници у оквиру Ерасмус+ пројекта. На такмичењу аутомобила на електрични погон било је присутно шест тимова (5 из Републике Словеније и ми из Републике Србије). Ученици су се такмичили у три различите вожње (дисциплине) на полигону: брзинска трка, слалом и кружна трка. У све три дисциплине ученици наше школе освојили су друго место. Изглед и функционалност аутомобила оцењивала је посебна комисија састављена од професора Школског центра из Птуја, а такођер су и ученичке екипе оцењивале три најбоља аутомобила. Након такмичарског дела, одржано је свечано затварање и додела потврда и признања. Сви ученици добили су потврду за учешће и награде, а аутомобил наше школе - RED (Rear Engine Dragster), добио је и признање за естетски изглед аутомобила.

Текст: Бранко Стантић