Такмичења из саобраћаја и техничког

Градско такмичење „Шта знаш о саобраћају?“

У суботу, 21. априла 2018. године, у времену од 08,00 до 14,00 часова, у Основној школи „Мирослав Антић“ на Палићу, одржано је Градско такмичење из саобраћаја под називом „Шта знаш о саобраћају“. Из наше школе на такмичењу је учествовало четворо ученика осмог разреда у такмичарској категорији „Ц“. Школу су представљали ученици: Дуња Мачковић, Мартина Балажевић, Вања Тинтор и Миомир Скендеровић - ученици 8.ц разреда.
Ученици су показали завидан резултат освојивши у својој категорији два друга, четврто и шесто место. Мартина Балажевић и Миомир Скендеровић освојили су друго место, Вања Тинтор четврто место и Дуња Мачковић шесто место. За постигнути резултат ученици су добили медаље и дипломе.
На окружно такмичење пласирали су се Мартина Балажевић и Миомир Скендеровић. Окружно такмичење биће одржано у недељу 13. маја 2018. године у Основној школи „Стари Ковач Ђула“ у Старој Моравици.

Окружно такмичење из техничког и информатичког образовања

У недељу, 22.априла 2018. године, у Основној школи „Боса Милићевић“ у Новом Жеднику одржано је окружно такмичење из техничког и информатичког образовања са почетком од 08,00 часова.
Нашу школу представљали су ученици који су се пласирали са општинског такмичења:Небојша Прћић 8.ц - у такмичењу ученика осмих разреда и
Никола Моравчић 8.а - из области аутомоделарства.
Ученици су приказали солидно знања и умеће и оба ученика су се пласирала на републичко такмичење у оквиру својих дисциплина. Од максималних 100 бодова ученици су освојили:
Небојша Прћић 7.ц - 92 бода (1. место) и
Никола Моравчић 8.а - 99 бодова (1. место).
Такмичење је завршено поделом диплома у 13,30 часова. Републичко такмичење одржава се у петак и суботу 11. и 12. маја 2018. године у Вршцу.