Међународни дан писмености

Овај међународни дан обележава се широм света 8. септембра.
Идеја о обележавању Дана писмености појавила се у септембру 1965. године у Техерану, на Светској конференцији министара образовања на тему искорењивања неписмености. Представљена је иницијатива за проглашавањем једног дана у години - Међународним даном писмености, како би се тај дан обележавао, али и упозоравало на важност писмености. Као дан обележавања изабран је 8. септембар, а UNESCO је обележавање почео 1966. године.
Ученици наше школе, Међународни дан писмености, а у години читања, обележили су разним активностима. Нижи разреди - 3.ц и 4.ц, су обновили важна правила у писању великог почетног слова, као и писању реченица по значењу и облику, док су ученици виших разреда уређивали школски пано и читали омиљене наслове. Они су од куће донели дела домаће и светске књижевности, која су им посебно драга, и са њима упознавали другове из разреда. Речи Десанке Максимовић, Мирослава Антића, Ханса Кристијана Андерсена, Мате Ловрака, Звонимира Балога и многих других могле су се чути на спортском терену, у дворишту, и из атријума школе. Погледајте галерију слика.

Текст: Анита Копиловић