Њиве детињства

У оквиру обележавања Године хрватских великана у Војводини, ученици наше школе, који похађају предмете Хрватски језик и Хрватски језик с елементима националне културе, учествовали су на ликовном и литерарном конкурсу Њиве дјетињства. Реч је о конкурсу који је, поводом стоте годишњице рођења песника Јакова Копиловића, расписала Хрватска ријеч у сарадњи с осталим хрватским институцијама, заједницама и појединцима.
Том је прииликом у ХКЦ-у Буњевачко коло у Суботици, у четвртак, 29. новембра. у 19,00 часова организован пригодан програм и додела диплома, награда, похвалница и утешних награда ученицима који су учествовали на конкурсу.
Награђени су и похваљени следећи ученици:
Диплому и награду за ликовни рад освојила је Маријана Скендеровић, 2.а разред (3. место). Похвалнице и утешне награде за ликовне радове освојили су ученици Бојан Шефер (3.а разред) и Ивана Каић (2.а разред).
Диплому и награду за литерарни рад освојиле су ученице Ана Скендеровић, 8.ц разред (2. место) и Вања Дубајић, 7.б разред (3. место). Похвалнице и утешне награде за литерарне радове освојили су: Никола Јухас (8.б разред), Валентина Острогонац (7.а разред), Анте Балажевић (5.б разред), Томислав Нимчевић (7.б разред), Иван Вуковић (7.а разред), Дени Чупак (7.б разред), Драгана Покорник (8.а разред), Рахела Штековић (8.а разред) и Дарио Војнић Хајдук (8.а разред).
Осим у вредним наградама, ученици су уживали и у филму о Јакову Копиловићу, каи у његовим песмама.

Превод:АДМ