Обележили смо рођендан Ђорђа Балашевића

Ученици наше школе су, са својим учитељима и наставницима посветили дан кантаутору Ђорђу Балашевићу и на креативан начин обележили његов рођендан - 11. мај.
Ученици осмих разреда су засадили багрем у дворишту школе, и поручили „Неким новим клинцима", да „Не ломе багрење". Дрво ће у дворишту школе имати еколошки значај, и подсећати све пролазнике, на познатог музичара.
На часу српског језика, ученици 8.ц одељења су решавали осмосмерке са називима песама Ђорђа Балашевића.
Пано су украсили ученици 8.б одељења.
У част рођендана Ђорђа Балашевића у 6.б одељењу организован је квиз на тему: „Колико познајеш песме Ђорђа Балашевића?" Сви ђаци су учествовали у квизу и кроз читање познатих стихова препознавали наслове песама.
Ученици 6.а одељења су посветили дан слушању музике, читању песама и исписивању Ђолетових цитата.
Ученици 2.д одељења су часове одржали уз позадинску музику, а у дворишту су направили кратки филм Ђолету у част.
Ученици 1.б одељења су слушали Ђолетове песме и приказали их цртежима. Најинспиративнија им је била „Одлази циркус из нашег малог града”. Погледајте галерију слика.

Текст: Драгана Мирановић