Riječani posetili našu školu

U poseti našoj školi su, od 26. do 29. septembra, boravili učenici, nastavnici i direktorica Osnovne škole „Podmurvice“ iz Rijeke. Riječani su u Tavankut došli saradnjom dveju škola u realizaciji projekta „Povratak u budućnost“ koji finansira Ministarstvo nauke i obrazovanja Republike Hrvatske. Cilj projekta je razmeniti znanja o nasleđu i tradiciji krajeva iz kojih učesnici potiču, a učenici su, družeći se i učestvujući u osmišljenim radionicama, proveli tri nezaboravna dana.
Gosti su naučili kako se izrađuju ukrasni predmeti od slame, što je tradicionalna tehnika koja se posebno neguje u tavankutskoj školi, a sami su predstavili tehniku izrade ukrasa za maske, vrlo popularne u Hrvatskom primorju, koje je nadaleko poznato po svojim karnevalskim običajima. Pored toga Riječani su i bolje upoznali Tavankut, a najvažnnije su znamenitosti potom i mapirali. Posetili su i župnu crkvu Srca Isusova gde ih je dočekao župnik i u kratkom izlaganju im ispripovedao istoriju župe, župne crkve, ali i samog mesta. Boravak u Tavankutu Riječani su iskoristili i za obilazak IX Festivala voća gde su pogledali i aplauzim pozdravili predtavu „Dobro stablo“ u izvođenju tavankutskih učenika.Nakon festivala, gosti su u pratnji svojih domaćina obišli zoološki vrt na Paliću, a potom i uže središte grada Subotice razgledavši franjevačku crkvu, Gradsku kuću, sinagogu i katedralu.
Susret je završen uverenjem u nastavak započete saradnje, o čijem se sadržaju dogovaralo i u ovoj prilici.