Светски дан чистих руку

Први пут је у свету, али и код нас, Светски дан чистих руку обележен 15. октобра 2008. године. Главни циљ овог дана је развој културе правилног прања руку - како одраслих, тако и деце.
Сваке године 3,5 милиона деце не доживи свој први рођендан због пролива и упале плућа, а све због неодржавања хигијене руку - сапуном.
Прање руку је једноставна, али спасоносна, мера и треба је претворити у свакодневно аутоматско и практично понашање сваке особе. Због тога су ученици 7.б разреда, заједно са наставником хемије Славком Бенчиком, истражили како се прави домаћи сапун, а који су користили још и наше баке. На ту тему су и осмислили и уредили пано како би и остали ученици наше школе се упознали са техником прављења домаћег сапуна. Уједно су с наставницом биологије, Љиљаном Јурчак, обновили и утврдили знања о правилном и темељном прању руку са сапуном и топлом водом.

Уређење паноа

« од 4 »