Светски дан јабуке

Светски дан јабуке обележен је у нашој школи низом активности са ђацима млађег и старијег узраста.
Ученици 4.б разреда су посетили воћњак, ученика Андреја Давчика, у Горњем Таванкуту. Учествовали су у берби јабука, те набрали и припремили јабуке за целу школу у сарадњи са учитељицом Мирјаном Саванов.
Ученици петог и шестог разреда, који похађају изборни предмет Буњевачки језик са елементима националне културе, припремили су материјал за велики школски пано.
У активностима је учествовао и Ученички парламент у сарадњи са наставницом Данијелом Раднић.
Током ових дана садржаји појединих наставних предмета су тематски усклађени. Погледајте галерију слика

Текст: Мирјана Саванов

Горњи Таванкут

Пошто се овај датум традиционално обележава у нашој средини - обележен је и у школи у Горњем Таванкуту.
Ученици 1.ц и 2.ц разреда су се упознали са пословицама и загонеткама везаним за јабуку, а затим су се и ликовно изразили на исту тему. Ученици 3.ц и 4.ц разреда су израђивали воћне аранжмане од јабука и грожђа. Погледајте галерију слика

Текст: Татјана Нимчевић