Дан девојчица у ИКТ сектору

2023.

Овај Међународни дан обележен је 27. априла.
Једна од важних активности у оквиру манифестације је посета девојчица компанијама и сусрети са успешним пословним женама, које девојчицама могу послужити као узор. Ове године, наставница Анита Копиловић је повела заинтересоване ученице 7. и 8. разреда у посету компанији ContiTech Fluid.
Запослене жене у овој компанији су: представиле своју фирму, своје улоге у њој, из које су струке, на којој позицији раде, како је текао њихов почетак и развој каријере... Наше ученице су пажљиво слушале и биле веома заинтересоване.

Текст: Анита Копиловић

2022.

Ученице: Елена Сукновић, Теолинда Главаш, Јована Тумбас Локетић, Дуња Нимчевић, Дуња Дражић, Дајана Вујковић Буквин, Анђела Стантић, Нађа Копиловић и Ведрана Нимчевић посетиле су, у пратњи наставнице Аните Копиловић, компанију Continental ContiTech Fluid у Суботици, поводом обележавања Дана девојчица у ИКТ сектору.
Овај дан се обележава са циљем да се девојчице, ученице седмих и осмих разреда основних школа оснаже приликом одабира будућих професија и да не подлежу стереотипима, те да бирају свој позив у - нетипично женским, занимањима. Током посете, ученице су имале прилику да се упознају са компанијом Continental и програмом дуалног образовања, обиђу део производног погона, и упознају се са запосленим женама у компанији. Сазнали су који су то циљеви запослених, какве вештине, знања и способности подразумевају радна места сменовође и инжењера индустријализације производа, као и предности и недостатке тих радних места.

Такст: Анита Копиловић