Засавица – 5. и 6. разреди

Амбијентална настава за ученике петих и шестих разреда наше школе реализована је 28. маја 2018. године.
Прва дестинација била је Музеј хлеба у Пећинцима где су се ученици упознали са народном традицијом овог краја у прављењу хлеба, као и са ликовним радом познатог уметника Слободана Јеремића-Јеремије. Након несвакидашњег простора и веома занимљиве приче о хлебу и обичајима везаним за њега, пут смо наставили ка Сремској Митровици.
Ђаци су посетили Музеј Срема и обишли Сталну поставку из периода постојања Сирмиума, а потом и археолошку поставку фосилних животиња, остатака људске цивилизације из неолита, као и материјал везан за културу Келта који су овај простор насељавали у 4. веку (види галерију слика).
Прешавши један од најдужих пешачких мостова у Европи који спаја Срем и Мачву, пут смо наставили ка Природном резервату Засавица.
Током кратке, али очаравајуће вожње бродом кроз један део овог резервата, имали смо прилику да се упознамо са природним богатствима Засавице, њеним биљним и животињским светом и да уживамо у призорима који се не заборављају.
Званични део пута завршен је обиласком манастира Хопово који је смештен у мирисним шумама Фрушке горе. Један од најпознатијих детаља пребогате историје овог манастира је чињеница да се управо у њему замонашио наш познати просветитељ, Доситеј Обрадовић.
Обилазак Фрушке горе завршен је њеним панорамским разгледањем.
У вечерњим часовима, са заласком сунца, ученици су се вратили у Таванкут уморних, али насмејаних лица.