Ekumenski pano za Vaskrs

Uskrs je najveći Hrišćanski praznik. U našoj školi deca su se ujedinila na izradi zajedničkog panoa i pokazala kako oni vide Uskrs. Upravo onako kako ga vidi i želi naš Isus - u zajedništvu. Isus je u svojoj velikosvešteničkoj molitvi, molio Oca: „...da svi budu jedno...“ i time dao jasnu smernicu u svom naumu. Uskrs ili Vaskrs slavi se čistim i radosnim srcem, te su upravo tu poruku prenela, sa svojim radovima, deca sa Pravoslavnog katehizisa i Katoličkog vjeronauka uz pomoć svojih veroučitelja: Srđana i Zorice.
Sretan Uskrs - Hristos Voskrese!

Završena humanitarna akcija

Humanitarna akcija Svi za jednog ❤ za sve uspešno je završena u našoj centralnoj školi, kao i u područnim školama u Ljutovu i Gornjem Tavankutu. Deca su ponovo dokazala da imaju veliko srce za drugoga, kada je to potrebno. Akciji su se pridružili i odrasli iz više mesta: Subotice, Gabrića, Pančeva i Tavankuta. Velika kutija za darove bila je puna slatkiša, igračaka i školskog pribora. Mnogo dece je bilo obradovano za Uskrs. Naša mapa dobrote crvenila se od srca po čitavom Donjem i Gornjem Tavankutu, Ljutovu, Čikeriji, Gabriću, Subotici i Pančevu. Veliku kutiju sa darovima smo odneli u župni Caritas i predali vlč. Marijanu Vukovu. Zadržali smo se s njim u kraćem razgovoru, gde je on pohvalio dečiju dobrotu i podsetio ih na važnost obrazovanja i doprinos društvu.
Ova humanitarna akcija ujedinila je više srca i opravdala svoj naziv Svi za jednog ❤ za sve. Pogledajte galeriju slika.